Competitie
1e klasse (3e fase) 8
Datum
25 februari 2023 14:30
Scheidsrechter
B. van den Berg
Accommodatie
Sportpark De Meeren
Westrand 3
4761PZ
ZEVENBERGEN
tel. 0168-325036
Zaterdag 25 februari diende HSSC’61 JO19-1 een ‘wereldreis’ te maken voor hun 3de voorjaarscompetitiewedstrijd. Tegenstander was namelijk Virtus uit Zevenbergen, toch wel bijna een uur rijden. Nou loop ik al heel wat jaartjes in het voetbal mee maar dit was een bestemming waar ik nog nooit geweest was. Virtus is een club met een JO19-1 en JO19-2 en ook een JO17-1 en JO17-2 dus spelers genoeg om uit te kiezen, wetende dat hun eerste en tweede elftal op zondag hun wedstrijden spelen. Aangekomen op sportpark de Meeren bleek dat de accommodatie van Seolto pal naast die van Virtus is. Gelukkig ontvangen we Seolto op 11 maart in Heicop en hoeven dus niet nog een keer ver Brabant in.
Virtus JO19-1 is een team wat voor de winter in de hoofklasse speelde maar daar geen potten kon breken en nu, net als HSSC, in de eerste klasse uitkomt. Zij hadden hun eerste en enige wedstrijd tot nu toe met 2-6 bij the Gunners (uit Breda) gewonnen.
Bij de spelersgroep van HSSC’61 JO19 ontbraken diverse spelers. Zo was Jens op wintersport en meldden Gino en Ruben zich vrijdag af met griepverschijnselen. Gelukkig hoefde JO16 niet te spelen en sloten Chiel, Irvin en Teunhart bij waarbij eerst genoemde zelfs in de basis stond en kan terugkijken op een prima wedstrijd waarbij hij met broer Jelle het centrale verdedigingsduo vormde.
Om 14.30 uur was de scheidsrechter van dienst dhr. B. vd Berg die een onopvallende rol speelde en waar weinig op aan te merken viel. Er werd gespeeld op het hoofdveld wat uit gewoon gras bestond en ook geen biljartlaken was maar dit zijn we bijna gewend. De openingsfase was van beide zijden rommelig en al snel was te zien dat hun donkere centrale middenvelder goed kon voetballen en een belangrijke pion was. Maarten kon zijn borst nat maken want die speelde bij Heicop centraal. Na een kwartier spelen gaf aanvoerder Milan een steekpass op Yme die helaas niet afwerkte. Yme probeerde Joris te bereiken maar die stond tussen enkele verdedigers. Jammer genoeg zag Yme niet dat Milan was vrij gekomen. Helaas geen doelpoging zoals vanmiddag wel vaker. Even later was er een scrimmage voor het doel van Virtus waarbij Yme nu zijn inzet zag worden geblokt. Na ongeveer 20 minuten spelen kreeg Virtus 2 kansjes maar de ballen gingen over het door Jarno verdedigde doel. Een corner van Milan werd door Bart op de slof genomen maar kwam op een tegenstander. Ook een vrije trap van Bart werd gesmoord en Milan kon een goede kans niet verzilveren. Robin, terug na blessure, vocht als rechtsachter zijn duels uit met een lange, snelle aanvaller die men steeds probeerde diep te bereiken. De herstelde Robin werd slechts een enkele maal verschalkt. Aan de andere kant had ook Jesper zijn handen vol maar beiden gaven geen krimp. Na een goede vrije trap van Milan probeerde Yme deze met een kopbal om te zetten in een doelpunt maar helaas ging de bal naast.
De rust werd met 0-0 bereikt en aangegeven werd dat er redelijk werd gespeeld maar dat er toch echt meer op doel geschoten moest worden. De eerder gestarte formatie bleef als beloning gewoon staan. Er werd niet gewisseld. Irvin, Teunhart en Dylan zouden later gebracht worden.
Direct na de rust leed Jelle ongewenst balverlies maar gelukkig ging de inzet van hun spelmaker over. Na 53 minuten spelen bediende Milan Yme die een verdediger uitkapte en helaas tegen de keeper afwerkte. Even later werd er gescoord door Virtus. Na verdedigend mistasten belandde de bal in de kluts tegen de lat maar werd vervolgens alsnog tot een goal gepromoveerd, 1-0. Na een uur spelen voorkwam Jarno met een redding in de korte hoek een volgende tegentreffer. Milan zette even later Joris voor de keeper maar die kon zijn doel schoon houden. Teunhart kwam in de ploeg voor Robin en even later Irvin voor Joris. Na een aardige opzet zag Irvin dat de keeper van Virtus nog steeds een ‘clean sheet’ hield. Rond de 70ste minuut was het weer in de kluts dat de thuisploeg scoorde, 2-0. Dylan kwam in de ploeg voor Jesper die wat last had van zijn enkel. Een vrije trap van Virtus kwam op de kruising waarna de rebound 3-0 betekende. Chiel had last van zijn enkel en Joris kwam terug in de ploeg. Yme bediende Milan maar diens schot ging over. Irvin en Mitchell zorgen even later dat Bart kon afwerken maar ook zijn vizier stond vandaag niet op scherp. Net voor tijd werd Milan randje strafschopgebied ten val gebracht. De bal ging niet op de stip en de vrije trap van Milan ging net over.
Er zijn door HSSC’61 JO19-1 nu 3 wedstrijden gespeeld en er is teleurstellend slechts één punt behaald en dit terwijl tegenstanders niet echt beter waren. Er zal (meer) gescoord moeten worden om resultaten te behalen. Hiervoor zijn meer doelpogingen noodzakelijk want voetballen is een sport waarbij je moet zorgen dat je er één meer maakt dan de tegenstander. Natuurlijk wel in het goede doel !
Komende zaterdag 4 maart hoeft HSSC’61 JO19 niet te spelen.
Zaterdag 11 maart wordt door JO19 om 12.00 uur op Het Plein tegen Seolto gespeeld (de buren van Virtus).